Koncerts Sv.Pētera baznīcā 28.05.2013.

22

05/2013

Koncerts Sv.Pētera baznīcā 28.05.2013.

2013.gada 28.maijā plkst.18:00 Rīgas Sv.Pētera baznīcā saksofonu kvartets n[ex]t move klausītājiem piedāvā jaunu koncertprogrammu.

Kā viena no centrālajām kompozīcijām šajā koncertā būs n[ex]t move vadītājas un mūzikas autores Ingas Meijeres svītas Ziedu stāsti eifonijam un saksofonu kvartetam pirmatskaņojums.

Šī svīta ir arī pirmais latviešu autora skaņdarbs šādam sastāvam. Ideja par kompozīciju šādam instrumentu salikumam radusies tāpēc, ka eifoniju radījis tas pats meistars, kas saksofonu, – Ādolfs Sakss, tikai 10 gadus vēlāk, un tā skanējumu bieži pielīdzina cilvēka balsij.

Eifonija solo koncertā izpildīs NBS orķestra solists, LR Zemessardzes orķestra diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas absolvents Andis Karelis.

Koncertu kuplinās dziedātāja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas doktorante, vokālās studijas VOX ART pedagoģe, dziedātāja Ieva Vēvere ar oriģināldziesmām, kurām speciāli šim koncertam Inga Meijere veidojusi jaunus aranžējumus.

Koncerta programmā būs dzirdamas arī Johana Sebastiana Baha, Kloda Debisī, Enjo Morikones un Silvana Talles kompozīcijas.