Inga Meijere – soprāna, alta saksofoniste, kvarteta vadītāja
Saksofoniste, mūzikas autore un saksofonu kvarteta n[ex]t move vadītāja Inga Meijere uzaugusi mūziķu ģimenē, kas, kopā muzicējot, uzstājusies daudzos koncertos un festivālos gan Latvijā, gan ārpus tās. Pirmos muzikālos iespaidus guvusi ģimenē un mūzikas skolā, mācoties klavieru, vijoles, vēlāk arī saksofona spēli.
Inga Meijere absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas saksofona klasi. Papildinājusi zināšanas Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijas džeza nodaļā, tāpat arī dažādās meistarklasēs. Šobrīd Inga studē Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības akadēmijā.
Paralēli saksofonu kvartetam Inga Meijere spēlējusi arī duetā ar pianisti Nataļju Ivanovu, City Jazz Big Band, blūza grupas D11 pūtēju sekcijā, Latvijas Policijas orķestrī, dažādu projektu ietvaros arī Latvijas Nacionālajā Simfoniskajā orķestrī, orķestrī “Rīgas kamermūziķi”, pūtēju orķestros “Rīga”, “Auseklītis”, “Klasika” un citos.
Inga Meijere rakstījusi kompozīcijas un aranžijas saksofonu, tubu, klarnešu kvartetiem, solo saksofonam ar klavierēm, kamerorķestrim, pūtēju orķestrim un džeza kombo sastāviem. Dažas no viņas kompozīcijām ierakstījuši Latvijas un Igaunijas Nacionālie radio, piemēram, “Sapiera dienasgrāmata”, “Arnolds…ar un bez zirga”. 2011.gada martā Lielajā Ģildē pirmizrādi piedzīvojusi ēnu teātra izrāde “Alise Brīnumzemē”, kurai Inga ir mūzikas autore.
Šobrīd Inga Meijere ir LR Zemessardzes orķestra saksofonu grupas koncertmeistare, joprojām spēlē arī vijoli tautas mūzikas kapelā Klabatas, folkmūzikas stila grupā Līga un paralēli aktīvai koncertdarbībai strādā arī par saksofona spēles skolotāju Rīgas 3.mūzikas skolā.
Baiba Kuzmina – alta saksofoniste
Baiba Kuzmina ar mūziku nodarbojas jau no 4 gadu vecuma, savas muzikālās gaitas sākot ar klavierspēli. Līdz saksofonam viņa nonāca pamazām. Ir dziedājusi koros un vokālajos ansambļos.
Pateicoties Artūra Reinika dāvinātajam saksofonam, Baiba sākusi apgūt saksofona spēli vispirms Iecavas mūzikas skolā pie ped. Emīla Zilberta, vēlāk Bauskas mūzikas skolā pie ped. Jura Krūmmaļa. Jelgavas Mūzikas vidusskolā saksofona klasi absolvējusi pie ped. Eduarda Raubiško. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi profesionālo bakalaura grādu mūzikas pedagoģijā un saksofona spēles skolotāja kvalifikāciju.
Baiba vairākus gadus ir spēlējusi Jelgavas Big Band Raita Ašmaņa vadībā un ar šo sastāvu piedalījusies daudzos koncertos, starptautiskos konkursos un festivālos. Piedalījusies arī vairākos Dziesmu svētkos dejojot, dziedot un arī muzicējot dažādos orķestru sastāvos.
Konkursu pieredze gūta arī individuāli, jau mācoties mūzikas skolā. Baiba piedalījusies dažādos konkursos, piemēram, „Talants Latvijai” un „Saxophonia”. Bijusi laureāte Starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā Zviedrijā. Lai papildinātu zināšanas un iemaņas kolektīvajā muzicēšanā, Baiba ir piedalījusies arī Arvīda Žilinska mūzikas nometnē Saukā un pūtēju orķestra nometnē „PLUS”.
Kopš 2014.gada Baiba kā pedagogs piedalās mūzikas nometnē Vītolēni. Šobrīd aktīvi muzicē LR Zemessardzes orķestrī. Ir saksofona spēles skolotāja Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un Iecavas Mūzikas un mākslas skolā.
Paralēli koncertēšanai un pedagoga darbam Baiba labprāt aizraujas ar dzejas rakstīšanu, vizāžismu un tautasdziesmu aranžēšanu mazajiem saksofonistiem.
Katrīna Kivleniece – tenora saksofoniste
Katrīnas pirmie mirkļi mūzikas pasaulē meklējami jau pavisam agrā bērnībā, kad vecāki saldākam miegam dziedāja viņai tā laika populārākās šūpuļa dziesmas. Nepagāja ne ilgs laiks, kad 3 gadu vecumā Katrīna pati uzsāka muzikālās gaitas, dziedot vokālajā ansamblī „Palāsītes”. Meitene piedalījās dažādos konkursos un jau tad saprata, ka savu dzīvi vēlas saistīt ar mūziku.
Vēlāk Katrīna uzsāka skolas gaitas, cītīgi apmeklējot Rīgas Doma kora skolas sagatavošanas klasi, kā arī paralēli apgūstot baleta mākslu deju studijā. Laikam ejot, mūzika ņēma virsroku pār deju, un, mācoties 4.klasē, Katrīna sāka apgūt saksofona spēli pie pedagoģes Ievas Saliņas. Tas bijis ļoti krāsains laiks Katrīnas dzīve – jauniete piedalījās neskaitāmos konkursos, piemēram, „Talants Latvijai”, „Saxophonia”, „Sigulda”, „Latvijas mūzikas skolu pūšamo un sitamo instrumentu izpildītāju konkurss”, kuros nereti iegūta pat godalgotā I vieta. Tāpat uzvaras lauri plūkti uzstājoties kopā ar Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori un dažādiem orķestru un ansambļu sastāviem, turklāt bieži vien koncertēšana notikusi ārpus Latvijas robežām – pabūts gan Austrijā un Šveicē, gan arī Vācijā, Itālijā, Anglijā un daudzās citās valstīs.
Vieni no saviļņojošākajiem mirkļiem Katrīnas radošajā dzīvē ir 2009.gadā piedzīvotā uzvara konkursā „Saxophonia”, kur saņemta specbalva – Selmer saksofons -, kā arī iespēja 2008.gadā uzstāties kā solistei kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.
Talantīgā jauniete ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas nodaļu un šobrīd mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur apgūst saksofona spēli pie profesora Arta Sīmaņa. Līdztekus studijām Katrīna strādā par saksofona spēles skolotāju Rīgas Doma kora skolā un Juglas mūzikas skolā. Brīvajā laikā apmeklē kino, koncertus un teātri. Katrīnai ļoti patīk braukt ar riteni un pastaigāties gar jūru, bet par savu mīļāko gadalaiku viņa sauc vasaru.
Anete Levica – baritona saksofoniste
Anete Levica pirmoreiz mūzikas skaņas iepazina 2 gadu vecumā, kad vecākais brālis ar māsu sāka mācīties mūzikas skolā. Bet pati savas muzikālās gaitas Anete sāka 7 gadu vecumā ar vijoles spēli Saldus mūzikas skolā. Jau no pašas bērnības Anete, paralēli mūzikas apguvei, nodarbojas arī ar dejošanu.
Pēc vijoles klases absolvēšanas, draudzenes iespaidota, Anete nolēma pamēģināt saksofona spēli pie ped. Jāņa Milzera Saldus mūzikas skolā. Šobrīd Anete mācās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas džeza nodaļā, kā arī ir LR Zemessardzes orķestra baritona saksofoniste.
Anete ir piedalījusies dažādos koncertos, konkursos un festivālos gan individuāli, gan kopā ar Saldus pūtēju orķestri. Piedalījusies tādos konkursos kā Saxophonia, Latvijas mūzikas skolu pūšamo un sitamo instrumentu izpildītāju konkurss, Kurzemes pūšamo instrumentu izpildītāju konkurss. Piedalījusies vairākos Dziesmu un deju svētkos dejojot un arī muzicējot kopā ar Saldus PO.