22.martā n[ex]t move koncerts Siguldā

24

02/2013

22.martā n[ex]t move koncerts Siguldā

Latvijas saksofonu ansambļu konkurss “Sigulda Skan” un 
„n[ex]t move” koncerts

Šā gada 22. martā plkst. 11.00 koncertzālē „Baltais Flīģelis” norisināsies Latvijas saksofonu ansambļu konkurss “SIGULDA SKAN”, kurā piedalīsies labākie jauniešu (līdz 18 gadiem) saksofonu ansambļi no visas Latvijas.

Saksofonu ansambļi no citiem pūšaminstrumentu ansambļiem atšķiras ar instrumentu daudzveidību (soprāns, alts, tenors, baritons), kas ansamblim piešķir īpašu, neatkārtojamu skanējumu. Tā kā šobrīd Latvijā netiek rīkots neviens konkurss tieši saksofonu ansambļiem, tad Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas pedagogi, sadarbībā ar mākslas nodaļas pedagogiem, izlēma rīkot konkursu „SIGULDA SKAN”, lai sabiedrība tiktu pie unikālas iespējas Siguldā redzēt vienkopus labākos jauniešu saksofonu ansambļus no visas Latvijas. Patlaban pieteikušies 13 ansambļi no Bauskas, Ozolniekiem, Balviem, Kuldīgas, Ogres, Lielvārdes, Valmieras, Rūjienas, Viļakas, Rīgas, un Siguldas – pavisam kopā vairāk nekā 60 dalībnieku un pedagogu.

Konkursa noslēgumā plkst. 16.30 notiks uzvarētāju apbalvošana, bet pasākumu vainagos saksofonu kvarteta „n[ex]t move” uzstāšanās, kas būs lieliska iespēja siguldiešiem pirmo reizi redzēt šobrīd Latvijā populārāko un atraktīvāko dāmu saksofonu kvartetu, kura dalībnieces ne vien lieliski pārvalda instrumenta spēli, bet prot arī dejot un komunicēt ar skatītājiem.

Ieeja konkursā un uz „n[ex]t move” koncertu bez maksas. Konkursu atbalsta Siguldas novada dome.